Nářadí Slavkov s.r.o.

ČSA 217, 684 01 Slavkov u Brna | Tel.: 544 220 644 | e-mail: obchod@azvercajk.cz

detailně

přihlašení | registrace
ÚvodVybavení autoservisuAutotechnikaProvozní kapalinyRefraktometryRefraktometr Leitenberger RFM 03 AdBlue

Refraktometr Leitenberger RFM 03 AdBlue

Refraktometr Leitenberger RFM 03 AdBlue
Optický přístroj pro zkoušení koncentrace aditiva AdBlue.
Naše cena:
3 771 Kč včetně DPH
Dodací lhůta: 22 dnů
Kód položky: 26000000RFM03

 

Optický přístroj pro zkoušení koncentrace aditiva AdBlue.
AdBlue je kapalné aditivum, využívané u technologie selektivní katalytické redukce (SCR), která se užívá při úpravě výfukových plynů vznětových motorů na úroveň emisních limitů Euro 4 a vyšších. Jedná se o chemicky vysoce čistý vodní roztok močoviny. Její přesné složení (32,5% močoviny, 67,5% vody) umožňuje stanovit bod krystalizace na -11°C a je specifikováno v normě DIN 70070. AdBlue je vstřikováno do katalyzátoru, kde se močovina nejprve rozkládá vlivem tepla, za přítomnosti obsažené vody, na amoniak (NH3) a oxid uhličitý (CO2). Amoniak dále reaguje s oxidy dusíku (NOX), které vznikají při spalování nafty. Z výfuku pak místo NOX uniká vodní pára a dusík. Spotřeba AdBlue přibližně 3 až 7 % spotřebovaného paliva.
Delší skladování způsobuje pomalý rozklad AdBlue. U nového AdBlue musí referenční linie odpovídat rozhraní světlo-tma. Posunutí tohoto rozhraní směrem k vodní linii (Waterline) je známkou rozkladu AdBlue. Je tudíž nezbytné snadno a rychle zjistit, zda koncentrace močoviny ve vodě odpovídá předepsané hodnotě 32,5 %. Platí to jak pro AdBlue ve skladu, tak v jeho zásobníku ve vozidle. Samozřejmě přezkoušet je možné i správnou koncentraci AdBlue při dodávce tohoto aditiva.
Přiloženým kapátkem stačí nabrat kapku AdBlue a kápnout ji na prizma přístroje. V optickém okuláru se okamžitě přečte na stupnici (15 % až 40 %) hodnota stávající koncentrace.
Refraktometr Leitenberger RFM 03 AdBlue nemá dosud žádné hodnocení. Napsat vlastní hodnocení
 
Akce
Kontakt

Nářadí Slavkov s.r.o.

Čs. armády 217 /areál STK/ 684 01 Slavkov u Brna

e-mail:
obchod[zavináč]azvercajk.cz

IČO: 26259478

Nářadí Slavkov s.r.o. - Czech Republic, e-mail: obchod@azvercajk.cz
Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu