Nářadí Slavkov s.r.o.

ČSA 217, 684 01 Slavkov u Brna | Tel.: 544 220 644 | e-mail: obchod@azvercajk.cz

detailně

přihlašení | registrace
ÚvodVybavení autoservisuGeometrie kol

Geometrie kol

Nejprodávanější zboží kategorie Geometrie kol
1.Zařízení pro měření geometrie kol WA G818180 250
2.Zařízení pro měření geometrie kol WA1895 590
3.Zařízení pro měření geometrie kol WA58 PROFI119 750
Počet stránek: 1

Zařízení pro měření geometrie kol WA G818 kód: WAG818

Laserová geometrie kol s bezdrátovým přenosem dat. 8 CCD kamer, měření všech kol současně.

180 250 Kč s DPH

Zařízení pro měření geometrie kol WA18 kód: WA18

Laserová geomerie kol s bezdrátovým přenosem dat. 6 CCD senzorů.

95 590 Kč s DPH

Zařízení pro měření geometrie kol WA58 PROFI kód: WA58

Laserová geomerie kol s bezdrátovým přenosem dat. 6 CCD senzorů. PC,LCD monitor, software.

119 750 Kč s DPH

 

Počet stránek: 1

Geometrie kol

Měření a seřízení geometrie náprav se jistě vyplatí. Kromě komfortu jízdy a bezpečnosti řízení, správně seřízená geometrie podvozku ušetří i náklady na provoz vozidla. Podstatnou úsporou je až o 20% delší životnost pneumatik, které se tolik nesjíždí a opotřebovávají se rovnoměrně. Dobře nastavená geometrie kol ušetří i náklady na palivo. Měření geometrie by mělo být preventivně prováděno minimálně 1x ročně, dále po výměnách kol, pneumatik, výměnách čepů, dílů řízení, nebo všech opravách nápravy. Vždy by mělo být provedeno nastavení geometrie kol po každé havárii, ale může být potřeba i vjetí do větší díry, najetí na obrubník apod.

Geometrii kol a podvozku ovlivňují následující hodnoty: Odklon, což je úhel v kterém se kolo odklání od svislého středu, při pohledu zepředu. Odklon kola měříme ve stupních a může být buď pozitivní, nebo negativní, podle toho jestli se kolo naklání ven, nebo dovnitř. Další hodnotou je záklon, což je úhel sklonu čepu řízení, měřený ve stupních při pohledu z boku vozidla. Nejrozšířenější hodnotou, kterou měříme a seřizujeme při měření geometrie je sbíhavost kol, která je na rozdíl od předchozích hodnot vždy nastavitelná.

Rozlišujeme dva typy měření a seřízení geometrie kol, dvoukolovou a čtyřkolovou geometrii. U obou typů se hlavice umísťují na všechna čtyři kola. U dvoukolové geometrie se nastavují veškeré hodnoty pouze u přední nápravy, u čtyřkolové geometrie se měří a nastavují hodnoty u všech čtyř kol.

V naší nabídce najdete dvě verze zařízení pro měření geometrie kol. Geomerie WA18 je zařízení, které může pracovat samostatně, bez nutnosti připojení k PC. Pokud chcete využívat komfortní oblushu pomocí PC, včetně databáze předepsaných hodnot a máte již svůj vlastní počítač, můžete přikoupit k tomuto zařízení sadu CONNECT na připojení k PC. Druhým typem je geometrie WA58 PROFI, která již obsahuje PC,monitor, software, tiskárnu atd.

 

Nářadí Slavkov s.r.o. - Czech Republic, e-mail: obchod@azvercajk.cz
Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies